Korzyści płynące z masturbacji

woman-506120_1280

Wiele osób decyduję się na zdecydowanie bezpieczny rodzaj seksu. O czym w tym przypadku należy powiedzieć? Przede wszystkim dotyczyć to będzie masturbacji. Zdania ekspertów są jednoznaczne i dotyczą one zarówno mężczyzn jak i kobiet. Warto się przekonać o prawdziwych zaletach masturbacji.

Osoba, która się onanizuję może z pewnością w pewien sposób poprawić sobie nastrój. To właśnie przez tą czynność seksualną zostaję uwolniony szereg związków chemicznych m. in serotonina lub dopamina a te właśnie są bardzo często nazywane jako hormon szczęścia.

To co można zyskać dzięki masturbacji to na pewno lepsze poznanie swojego własnego ciała. Jesteśmy w stanie dowiedzieć się o tym jak nasz organizm będzie reagował na poszczególny dotyk a także to co się będzie ciała przy tego rodzaju aktywności seksualnej. Jaka korzyść może z tego wynikać? Przede wszystkim w przełożeniu na związek partnerski taka wiedza dawać może wiedzę na temat tego w jaki sposób nasza druga połówka ma się z nami kochać aby mieć udany seks.

Dzięki masturbacji można uzyskać zmniejszone ciśnienie krwi a także wzrost hormonu endorfin. Problemy ze snem powinny odejść dawno w niepamięć jeśli co jakiś czas będziemy korzystać z ,,dobroci” onanizowania się. Na pewno rozładowanie napięcia poprzez masturbację solo lub z obecnością drugiej połówki jest w stanie poradzić sobie z bezsennością.

Taki rodzaj seksu jest jedną z najbardziej bezpiecznych form aktywności seksualnej. Jak to należy rozumieć? Przede wszystkim ryzyko wystąpienia choroby wenerycznej, zajścia w ciąży jest praktycznie zerowe. Takie rozładowanie napięcia seksualnego nie będzie przynosić nikomu żadnych niespodzianek.

Poprzez masturbację można w pewien sposób polepszać jakość swojego seksu z partnerem. To właśnie taki system będzie gwarantował redukcję problemu m.in. z osiąganiem szybkiego wytrysku. Faceci dzięki onanizowaniu się może zyskać większą kontrolę nad tym w którym momencie będzie próbował oddawać swoje nasienie na kobietę. Tym na pewno zyska większość atrakcyjność seksualną w oczach partnerki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz