Co wiąże się z ludzką seksualnością?

Seksualność człowieka to zjawisko całkiem skomplikowane. Czasem używa się różnych akcesoriów oraz specyfików, które mogą naszą potencję zarówno podwyższyć, jak i obniżyć. W poniższym artykule zastanowimy się nad różnymi przedmiotami oraz ich znaczeniem w życiu erotycznym.

Bardzo ciekawe są anafrodyzjaki – zgodnie z nazwą, to przeciwieństwo znacznie popularniejszych afrodyzjaków:

  • obniżają one lub całkowicie eliminują podniecenie lub funkcje seksualne

  • używane są w wielu regionach na całym świecie

  • przed laty jako anafrodyzjaki używane były zimne kąpiele oraz takie napoje, które dawały chłód. Tak samo działały rośliny – serdecznik, dziurawiec, głóg, melisa

  • wiele używek jest w stanie zmniejszyć potencję. Może być to alkohol w dużych ilościach, narkotyki oraz leki psychotropowe, stosowane między innymi względem pacjentów z rozpoznaniem psychozy

  • -obecnie używa się ich względem przestępców seksualnych po to, by spowodować u nich impotencję

To, co życiu seksualnemu nadaje specjalny wyraz, to barwy. Wielokrotnie są one stosowane dla pokazania pewnego symbolu – na przykład biały od wieków kojarzony jest z niewinnością. Nie przez przypadek panna młoda tradycyjnie wkłada białą suknię (oczywiście nie każda jest niewinna, szczególnie w XXI wieku). Niebieski z kolei to symbol wierności i skromności. Bardzo często w błękitnych szatach występują.. święci. Tym, co najbardziej kojarzy nam się z erotyką, jest czerwień. To kobiety ubrane na czerwono najbardziej pociągają mężczyzn pod względem erotycznym, to również pokój o czerwonych ścianach podziała na zakochaną parę w sposób inspirujący do bardziej śmiałych igraszek. Wreszcie szary – jeżeli chcesz zdobyć kogokolwiek, to raczej tego nie ubieraj. Wywołuje skojarzenia z niepewnością i skromnością. Przeciwieństwem jest żółć, kolor zazdrości.

Rzeczą, która nieodłącznie wiąże się z erotyką, jest bielizna – zarówno kobieca, jak i męska, choć to do kobiecej przykłada się najwyższą wagę. Wielu panów ceni sobie, kiedy ich kobieta ma na sobie seksownie wycięte majteczki – lubią ją oglądać zarówno w nich, jak i zupełnie rozebraną. Ogromną wagę do bielizny przywiązują kobiety podczas początkowej fazy romansu, później, w stabilnym związku, trochę traci ona na znaczeniu. Oczywiście nie dla wszystkich – fetyszyści bielizny nie wyobrażają sobie seksu bez stringów!

Ciekawe, że z seksem wiąże się również… cygaro i czekolada. Niektóre kobiety wprost uwielbiają mężczyzn palących cygaro, budzi to w nich pożądanie, staje się fetyszem. Cygaro ma specyficzny kształt i pewnie dlatego odgrywa taką rolę w ars amandi. Z kolei czekolada jest uznawana powszechnie za afrodyzjak. Wszystko to za sprawą króla Ludwika IV, który obdarowywał czekoladą tę damę, którą później chciałby widzieć w swoim łożu. Kobieta mogła czekoladę przyjąć (było to równoznaczne z zaakceptowaniem propozycji), jak i odrzucić.

We współczesnych czasach coraz częściej pary eksperymentują – używają do tego n przykład dildo, czyli sztucznego członka. Znajduję on zastosowanie w kilku sytuacjach – podczas masturbacji, czy kontaktach homo i heteroseksualnych.

Podobne wpisy