Kim jest femme fatale?

Femme fatale nie jest zwyczajną kobietą – to bogini, która życie każdego mężczyzny potrafi zamienić w tragedię, i to na jego własne życzenie. Kobieta tego typu jest opiewana w sztuce przez poetów, pisarzy, twórców filmów wszelakich i budzi zgrozę wielu przedstawicieli płci brzydkiej. Trzeba przyznać, że femme fatale na dobre zadomowiła się w kulturze i nie wydaje się, by prędko z niej wyszła. Pytanie jednak – czy w istocie właśnie tego typu kobieta powinna budzić taki strach, a może da się ją nieco oswoić?

Femme fatale to kobieta pociągająca, zła, demoniczna, potrafiąca uwieść każdego mężczyznę. Niejeden wpadł w jej sidła, pragnąc odmiany od spokojnego związku we własnych czterech kątach. Nawet mężczyzna, który z reguły wybiera panie spokojne, urocze i pełne empatii, czasem trafia na taką zołzę i… już po nim. Jest w stanie zrujnować cały swój majątek, zdewastować nawet najbardziej obiecującą karierę dla pięknej kochanki.

Jakie są zatem cechy prawdziwej femme fatale?

  • Atrakcyjność przejawiająca się w wielu aspektach, to nie tylko uroda fizyczna

  • Femme fatale to kobieta inteligentna, o ciekawej osobowości, czasem zamożna i wpływowa

  • Potrafi „iść po trupach”, by dopiąć swego posługuje się wrodzoną przebiegłością, knuje intrygi, nie myli się w swoich osądach ani pomysłach

  • Potrafi odnaleźć najczulszy, najbardziej delikatny punkt mężczyzny i tak długo w niego celować, aż owinie go sobie wokół palca i sprawi, że będzie jej posłuszny niby baranek

Femme fatale mogła być kiedyś całkiem przeciętną dziewczyną. W pewnej chwili, pod wpływem danej sytuacji, zaszła w niej przemiana w prawdziwą bestię, dla której liczy się tylko spełnianie marzeń i zachcianek. Potrafi sprawić, że nawet szara rzeczywistość nabiera kolorów, a proza życia staje się naprawdę ciekawa. To, co ją na-prawdę interesuje, to chęć zemsty, władza, pieniądze, przyjemności. Władzę zdobywa poprzez mężczyznę, który jest w stanie zrobić dla niej wszystko. Pozbawia go nie tylko godności, ale i całego zgromadzonego majątku.

Szczególną motywacją dla kobiety fatalnej jest właśnie zemsta. Możliwe, że przed laty doznała ona uszczerbku na honorze, właśnie z powodu mężczyzny. Od tej pory zacisnęła zęby i postanowiła mścić się na każdym przedstawicielu męskiego gatunku. Bardzo często cierpią na tym uczuciowi i wrażliwi, bogu ducha winni panowie, którzy po spotkaniu z taką diablicą nie są w stanie dojść do siebie. Czy dla femme fatale ma to jakiekolwiek znaczenie? Nie, prawdopodobnie odpowiedziałaby jedynie „A niech cierpi!”.

Femme fatale to prawdziwa łowczyni!

Swoją ofiarę potrafi tropić nawet przez długi czas. Doskonale kamufluje swoje niecne zamiary, nie daje się tak łatwo przyłapać. Mężczyzna jest zauroczony, a ona już doskonale wie, czego od niego oczekuje. Pytanie jednak, czy to właśnie czyni ją złą? Może jest to kolczasty pancerz, pod którym skrywa się osoba bardzo wrażliwa, wymagająca sporo uczucia i ogromnej cierpliwości? W końcu bycie femme fatale to nic innego, jak ukrywanie się przed zranieniem.

Podobne wpisy