Przyjemne życie seksualne – użyj afrodyzjaków!

Wszystko może się kiedyś znudzić – tradycyjny seks niestety również. Właśnie dlatego warto go czasem urozmaicić i zastosować pewne nowe metody, celem zwiększenia odczuwanej przez nas przyjemności. Nie czuj się z tym źle – już przed wiekami ogromna ilość osób eksperymentowała w swoim życiu seksualnym, co widać na przykładzie szerokiej gamy wynalezionych afrodyzjaków oraz akcesoriów, roślin o specyficznych właściwości czy też technik kochania.

 

Czym jest afrodyzjak?

 

Afrodyzjakiem nazywamy takie substancje, które są w stanie pobudzić człowieka do działań seksualnych w większym stopniu, niż naturalnie byłby do tego przystosowany. Dzięki temu można uzyskać większe pożądanie, sprawność seksualną, oryginalność doświadczenia. Wiele roślin, owoców, zwierząt i minerałów może mieć ciekawe, stymulujące właściwości.

 

Najbardziej znane oraz ciekawe afrodyzjaki (w różnych kulturach) to: żeń szeń (obecnie szeroko stosowany jako suplement diety), potrawy z węży, gadów, muszek hiszpańskich, a nawet proszek zrobiony z rogów nosorożca czy jelenia syberyjskiego. Stosuje się także narkotyki, alkohole, przyprawy (cynamon, wanilia, goździki, imbir, kardamon). W obecnych czasach na rynku dominują afrodyzjaki syntetyczne, produkowane przez firmy farmaceutyczne. Ich zadaniem jest specyficzne działanie na receptory zawarte w nerwach, ośrodkach seksualnych (rdzeń kręgowy), niektóre podrażniają nieco układ moczowo-płciowy.

 

Co jest zatem stosowane?

 

  • Johimbina – to alkaloid z kory corynanthe yohimbe, który działa pobudzajaco na rdzeń kręgowy. Wzmacnia oraz przedłuża erekcję u mężczyzn oraz wzmaga czucie i kobiet, które słabo odbierają bodźce seksualne. Nie powinni jej stosować mężczyźni, których impotencja ma podłoże nerwowe – tutaj zaleca się raczej wizytę u seksuologa i farmakoterapię.

  • Strychnina – z nazwy może się nam kojarzyć ze środkiem na gryzonie, jednakże nie o to chodzi. Strychnina pobudza nerwy czuciowe i jest doskonałym środkiem na impotencję mężczyzn palących oraz takich, których ciśnienie krwi jest niskie

  • kantarydyna – robi się to z muszki hiszpańskiej, a działanie polega na podrażnieniu zakończeń nerwowych, błon śluzowych układu moczowo-płciowego. Jeżeli masz możliwość zakupu tego środka, to raczej tego nie rób – działa on bowiem bardzo destruktywnie na drogi moczowe, przewód pokarmowy, a wywoływane erekcje stają się bolesne

  • najlepiej jest zaopatrzyć się również w witaminy, które nie tylko podniosą jakość życia seksualnego, ale również poziom zdrowia – czyli E, B6, C

 

Mając problemy ze sprawnością seksualną możesz również pomóc sobie w inny sposób – po prostu zmieniając swój dotychczasowy styl życia. Bardzo pomaga wprowadzenie do diety produktów zawierających cynk i magnez, zwiększenie wysiłku fizycznego poprzez regularne ćwiczenia, spanie odpowiednią ilość godzin na dobę. Niezwykle na sprawność seksualną wpływa… stan psychiczny!

 

Podobne wpisy