Czym są kulki gejszy i dlaczego warto je stosować?

02Mięśnie Kegla są niezwykle ważne dla kobiecości. To dzięki nim panie intensywniej przeżywają rozkosz i mocniej odczuwają bodźce seksualne. Ale mięśnie Kegla mają znaczenie również dla zdrowia i komfortu kobiety, więc warto zadbać o ich sprawność. Pomagają w tym mały niepozorny przyrząd zwany kulkami gejszy. Na czym polega jego działanie?

Mięśniami Kegla określa się zespół mięśni znajdujących się pomiędzy kością łonową a ogonową. Ich prawidłowe działanie jest niezwykle ważne dla kobiety, niestety z wiekiem, jak również i po porodach mięśnie Kegla słabną i nie funkcjonują już tak, jak powinny. To z kolei prowadzi do wad postawy, nietrzymania moczu, brak przyjemności w życiu intymnym oraz obniżania i wypadania narządów płciowych. Z obecności mięśni Kegla kobiety najczęściej zdają sobie sprawę, gdy te zaczynają szwankować. Na szczęście coraz więcej kobiet dostrzega korzyści, jakie niesie otoczenie mięśni Kegla specjalną troską. Wiedzą, że to procentuje w kolejnych latach: brakiem przykrych dolegliwości i satysfakcją seksualną.

Czym są kulki gejszy i jak się je stosuje?

Kulki gejszy – zwane również kulkami waginalnymi – są niewielkim przyrządem składającym się z dwóch kulek połączonych ze sobą sznureczkiem. Spotkać można się również z przyrządem składającym się z jednej kulki, ale najbardziej popularną formą są dwie kuleczki. Najczęściej wykonane są one z silikonu medycznego, dzięki czemu są bezpieczne, nie powodują reakcji alergicznych i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Kulki gejszy uznawane są za gadżet erotyczny, ponieważ ich stosowanie stymuluje pochwę. Drzemiący w nich potencjał z powodzeniem wykorzystywały japońskie dziewice przygotowujące się do roli gejsz – stąd właśnie zaczerpnięto nazwę dla niepozornych kuleczek. Ćwiczyły one na kulkach mięśnie pochwy, dzięki czemu już samym kurczeniem i rozkurczaniem mięśni pochwy mogły doprowadzić mężczyzn do wytrysku.

Stosowanie kulek gejszy jest niezwykle łatwe i intymne. Wystarczy umieścić je w pochwie i obkurczyć mięśnie, by nie wypadły. Na początku może towarzyszyć temu odrobinkę dziwne uczucie, ale ciało szybko przyzwyczai się do dodatkowego elementu. Kobieta odruchowo napina mięśnie, przywierając ściankami pochwy do umieszczonych w niej kulek. Najlepsze efekty przyrząd daje, kiedy stosowany jest podczas zajęć wymagających ruchu. Kulki warto więc zakładać przed spacerem, bieganiem czy jazdą na rowerze. Nikt z otaczających osób nie będzie nawet podejrzewał, że kobieta właśnie trenuje swoje mięśnie Kegla przy pomocy kuleczek waginalnych, kulki gejszy są bardzo dyskretne i komfortowe. Stosować je można nawet przez trzy godziny dziennie. Trzeba jednak pamiętać, by przed i po użyciu dokładnie je umyć przy pomocy płynu dezynfekującego. Dla optymalnego komfortu kulek nie należy wsuwać do suchej pochwy, by nie spowodowały otarć i nieprzyjemnego uczucia. W tym celu można użyć specjalnego lubrykanta, by zwilżyć miejsca intymne.

Kulki gejszy można z powodzeniem wykorzystywać także w sypialni. Dla wielu pań są one doskonałym narzędziem gry wstępnej, noszone pobudzają strefy intymne i podniecają, przygotowując do aktu miłosnego. Nie brakuje osób, które kulki waginalne stosują podczas miłosnych igraszek, potęgując doznania mężczyzny i kobiety. Nie należy się bać, że kulki wsuną się zbyt daleko, zabezpieczeniem jest sznureczek, za który wystarczy pociągnąć.

Gdzie kupić kulki gejszy i jak je wybrać?

Kulki gejszy dostępne są w każdym sex-shopie, bardziej nieśmiałe osoby mogą zakupić je za pośrednictwem internetu. Dużym atutem kulek gejszy jest ich cena: najprostsze modele można kupić już za 30 zł, nieco droższe do 100 zł. Klientki mogą wybierać pomiędzy klasycznymi modelami, jak i bardziej urozmaiconymi: wyposażonymi w wypustki masujące i wibrujące, lub dodatkowe kuleczki.

Wybierając kulki gejszy, przede wszystkim trzeba zdecydować, czy kupi się przyrząd składający się z dwóch czy jednej kuleczki. Jedna kulka polecana jest głównie paniom bardzo drobnym, jak również borykającym się z tyłozgięciem macicy.

Podobne wpisy