Kiedy kobieta mówi „nie” – dlaczego?

Większość mężczyzn doświadczyło w swoim życiu sytuacji, kiedy ich partnerka nie miała „ochoty” na małe co nieco. Jeżeli zdarzyło się to raz, nikt raczej się tym nie martwi. Co jednak, kiedy kobieta chronicznie odmawia współżycia? Jakie mogą być tego przyczyny? Co zrobić, by jednak chciała się z nami kochać?

Przyczyny są różne. Niestety, najczęściej jest to obecność innej osoby płci męskiej w jej życiu. Po prostu ktoś inny dba teraz o jej potrzeby i nie czuje ona chęci ku temu, by robić to również z Tobą. Nie tylko jest zaspokojona – skoro ma kogoś na boku, jej uczucie względem nas znacznie osłabło. Jak to rozpoznać? Spójrz na siebie – czy jesteś atrakcyjny i przyciągasz kobiety? Czy do tej pory wszystko w waszym życiu seksualnym było w porządku? Jeżeli odpowiedzi na te pytania brzmią „Tak” to możesz zacząć się martwić i przyjrzyj się zachowaniu swojej drugiej połówki. Możliwe, że do tej pory byłeś zbyt zajęty, by zauważyć, że ona wyjątkowo często znika u swoich przyjaciółek.

W niektórych sytuacjach odmowa nie ma nic wspólnego ze zdradą. Wygląda to w ten sposób wówczas, kiedy kobieta podczas stosunku odczuwa silny ból – bardzo często wcale o tym nie mówi, wstydzi się, dusi to w sobie. Zamiast powiedzieć o czymkolwiek po prostu unika swojego mężczyzny. Tymczasem:

  • ból odczuwany podczas stosunku można łatwo usunąć – wystarczy do tego odpowiednia diagnoza, leczenie, podejście

  • ból podczas stosunku może mieć różną genezę – na przykład wywołuje go rzęsistek pochwowy lub endometrioza. Często podczas zakażenia grzybiczego kobieta ma nieprzyjemne wrażenia

  • pochwa wielu kobiet produkuje za małą ilość śluzu – tarcie zmniejsza się, nie ma odpowiedniego nawilżenia, co powoduje otarcia, pęknięcia skóry, silny ból na początku stosunku

  • niektóre kobiety mają nieszczęście posiadać nieprawidłowo ukształtowane spojenie łonowe. Jego ostry kształt może okazać się prawdziwą przyczyną cierpienia

Kobieta mówi, że boli ją głowa? Może to nie jest tylko wymówka? Jeżeli Twoja wybranka cierpi na migreny to naprawdę odbiera jej zdolność do wszelakiej aktywności. Ból jest na tyle silny, że przez wiele godzin może uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Przeżywająca migrenę kobieta po prostu nie będzie w stanie się z Tobą kochać.

Przyczyny braku chęci mogą być także bardzo prozaiczne, związane z dniem codziennym. Kobieta zmęczona i zestresowana nie będzie miała ochoty na żadne igraszki – jej jedyną chęcią jest raczej pójście spać. Czasem też pewne problemy spędzają jej sen z powiek, wiążą się z myślami natrętnymi, przez które nie jest ona w stanie skupić się na niczym innym. Jeżeli widzisz, że Twoja kobieta ma jakiś problem, z którym nie może sobie poradzić, porozmawiaj z nią. Nawet, jeżeli nie znajdziecie wspólnie rozwiązania, to samo powiedzenie o stresie dobrze na nią wpłynie. Kobieta także odmawia w sytuacji, kiedy znajdujecie się w stanie ciągłej kłótni. Nie czując się kochaną i akceptowaną, mając niezaspokojoną potrzebę miłości i czułości, nie odda Ci się w łóżku. Może być to w ramach rewanżu bądź dlatego, że to właśnie te aspekty są dla niej warunkiem pójścia do łóżka.

Podobne wpisy