Jak poprawić swoje libido?

young-woman-709264-mNie jedna kobieta boryka się z problemem braku ochoty na seks. Na szczęście libido można bardzo łatwo poprawić. Wystarczy stosować się do kilku sprawdzonych rad.

Czym jest libido?
Przede wszystkim trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że nie jest to niezmienna cecha genetyczna. Popęd seksualny u kobiet podlega nieustannym zmianom, które mają związek z przebiegiem cyklu hormonalnego. Wpływ ma na niego również aktualna sytuacja życiowa, stres, wiek. Wszystko to sprawia, że te kobiety, które jeszcze jakiś czas temu mogły wręcz nie wychodzić z łóżka dzisiaj borykają się z okresem odrętwienia i braku najmniejszej nawet ochoty na seks. Z całą pewnością nie jest to sytuacja, na którą nic poradzić się nie da. Libido doskonale poddaje się działaniu różnego rodzaju bodźców.

Zadbaj o kondycję umysły
Wyraźnie trzeba powiedzieć, że tak naprawdę to mózg, a nie narządy płciowe odpowiadają za nasze pożądanie. Długi brak podniecenia sprawia, że konkretne obszary w mózgu się dezaktywują, a to z kolei sprawia, że nawet boski Leo nie będzie w stanie wzbudzić nas gotowości do odbycia stosunku seksualnego. Warto więc wykorzystywać swoją wyobraźnie i zmysły, którymi obdarzyła nas natura, aby przeżywać różnego rodzaju podniety. Świetnie sprawdzają się tutaj filmy i książki o treści erotycznej.

Nie mów „NIE”
Aktywne życie seksualne jest często zakłócane przez negatywne nastawienie. Nieustanne pretensje do partnera czy nasze zmęczenie sprawiają, że seks staje się dla nas złem koniecznym, którego staramy się unikać jak ognia. Dobrym rozwiązaniem jest w tym wypadku cieszenie się wizją romantycznie spędzonego wieczoru, stymulowanie ochoty na współżycie i spędzenie czasu z partnerem. Takie sztuczne narzucenie bardzo szybko podziała i przerodzi się w realną rzeczywistość.

Postaw na masturbację
Z całą pewnością nie ma w niej nic złego, a jest to najlepszy sposób na to, aby rozpalić wszystkie swoje zmysły. Warto robić to nawet codziennie – niech masturbacja stanie się swojego rodzaju rytuałem. Nie spiesz się, znajdź chwilę tylko dla siebie. Doskonałą do tego okazją jest gorąca kąpiel czy prysznic. Woda dodatkowo rozluźnia. Ważne jest jednak, aby za każdym razem doprowadzić się do orgazmu.

Dbaj o siebie

Kobieta, która czuje się atrakcyjna zdecydowanie częściej chce się kochać. Dobre samopoczucie, poczucie atrakcyjności sprawiają, że hormony szczęścia wydzielane są w o wiele większej ilości. Wpływa to na ekscytację i pożądanie. Warto więc dbać o siebie i swój wygląd na każdym kroku. Wizyta u fryzjera, kosmetyczki czy kupno nowych butów lub sukienki mogą w tym pomóc.

Uporaj się z problemami

Na osłabienie libido bardzo często wpływają problemy różnego rodzaju. Aby więc ochota na seks wróciła, warto rozwiązać to, co zaprząta nam głowę i nie pozwala cieszyć się nieskrępowanym seksem. Warto dodać, że nie zawsze muszą to być problemy wynikające na przykład z niskiego poczucia własnej wartości. Ochotę na seks skutecznie odbierają na przykład trudności w pracy czy sprawiający trudności wychowawcze nastolatek.

Podobne wpisy