Fifty Shades of Grey

black-leather-and-handcuffs-1058367-mNa przestrzeni ostatnich tygodni do kin weszła ekranizacja książki „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Film robi furorę również w Polsce. Opisuje romantyczną, ale nieco perwersyjną historię dwójki młodych bohaterów. Wielu widzów i czytelników zadaje sobie pytanie czym jest BDSM oraz inne „perwersyjne” zabawy opisane w książce i pokazane z filmie. Wiele kobiet zastanawia się też czy warto urozmaicić współżycie, wprowadzając do własnej sypialni kilka erotycznych gadżetów.
Atmosfera książki zbudowana jest na napięciu seksualnym między główną bohaterką a bohaterem. Ana waha się czy specyficzny sposób uprawiania miłości, który proponuje jej tytułowy Grey, może przypaść do gustu niedoświadczonej kobiecie. Ale czym jest ten specyficzny gust?

BDSM to bondage and discipline (ang.), relacja oparta na dominacji oraz uległości. Zwykle odnosi się do praktyk seksualnych, ale niektórzy praktykujący B&D przenoszą relacje na inne aspekty życia. W zachowaniach BDSM chodzi o podział na osobę dominującą i uległą, zwykle są to stałe role, czasem jednak mogą się zmieniać. Jest Pan/Pani oraz Niewolnik/Niewolnica. Warto wspomnieć, że osoba uległa zgadza się na formę przymusu, więc te praktyki te są traktowane jako molestowanie seksualne. Najważniejsze jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, partnerzy wybierają słowo bezpieczeństwa, które przerywa zabawę. BDSM można porównać do teatru, partnerzy odgrywają konkretne sceny. Istotne są też rytuały, takie jak wiązanie partnera, czy odpowiedni strój (często lateksowy) oraz akcesoria takie jak pejcze, kajdany, obroże, maski, sznury a nawet dyby.

Fisting to dość perwersyjny rodzaj aktywności seksualnej, nie tylko w parze, może to być również masturbacja. Polega na penetracji pochwy bądź odbytu za pomocą całej dłoni. Oczywiście nie od razu, partner bądź partnerka na początek delikatnie penetruje, aby przygotować pochwę (albo odbyt) na głębsze doznania. Fisting dzieli się na płytki, który będzie oznaczał penetrację dłonią po nadgarstek, głęboki fisting to wsunięcie ręki aż do łokcia. Warto pamiętać o odpowiednim lubrykancie, aby nie uszkodzić delikatnych tkanek (zwłaszcza odbytu).

Zatyczki analne to rodzaj gadżetu erotycznego, pełniącego nieco podobną funkcję co wibrator czy dildo. Pozwala osiągnąć podniecenie, a nawet orgazm. Od wibratora jest nieco krótszy, co zapobiega uszkodzeniom odbytnicy. Ma też stożkowaty kształt, co umożliwia łatwe wsunięcie. Warto jednak pamiętać o lubrykantach, odbyt jest bardzo delikatną częścią ciała, nieprzystosowaną do penetracji.

To tylko niektóre z akcesoriów jakie można wykorzystać w łóżku. Partnerzy powinni wybierać wspólnie zabawki, które potem razem wykorzystają. Obopólna zgoda zapewni prawdziwie perwersyjne doznania, warto o tym pamiętać. Jeżeli jeden z partnerów zgadza się na akcesoria bądź odgrywania scen erotycznych tylko dla przyjemności partnera, bez własnej satysfakcji, taka relacja nie ma szans przetrwać. Zarówno w życiu, jak i w łóżku najważniejsza jest szczera rozmowa, dlatego nie bójmy się proponować nowych doświadczeń, ale nie bójmy się też odmawiać.

Podobne wpisy