Jak podnieść swoje libido? Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów!

Stres, brak czasu, duża ilość pracy. To główni zabójcy libido. Każdy jednak doskonale wie, że seks jest niezwykle istotnym elementem naszego życia, który nie tylko pozytywnie wpływa na relacje z partnerem/partnerką, ale również sprawia, że czujemy się lepiej. Uprawiając regularnie seks nasze ciało jest bardziej odporne na infekcje, a my mamy więcej energii i pewności siebie. Walka ze spadkiem libido jest walką nierówną. Jak ją zatem wygrać? Przedstawiamy Wam sprawdzone sposoby na libido.

Pierwsze najważniejsze – zaakceptuj siebie

Wszyscy borykamy się z kompleksami. Mimo nawet pięknych sylwetek, często wynajdujemy kolejne „problemy” w naszym wyglądzie, na które nie zwraca uwagi nikt oprócz nas samych. Patrzenie na siebie przez pryzmat wyglądu może skutecznie zrujnować nasze życie seksualne. Jeśli nie czujesz się swobodnie nago przy swoim partnerze/partnerce, to trudno będzie Ci czerpać prawdziwą przyjemność z seksu, a to spowoduje, że będziesz miał/a ochotę na niego coraz rzadziej. A może nawet zaczniesz go unikać. Nasze pragnienie zbliżenia zaczyna się w głowie, dlatego pierwszym krokiem do zwiększenia poziomu libido, jest zaakceptowanie samego siebie. Z wszystkimi wadami i zaletami. Bo tak naprawdę, których masz więcej? Zapytaj się swojego partnera/partnerki, co widzi w Tobie fajnego. Jesteśmy pewni, że jego/jej odpowiedzi nie tylko Cię zaskoczą, ale również podbudują, a ochota na seks wróci.

Afrodyzjaki – czyli co jeść, aby mieć ochotę na seks

Stare powiedzenie brzmi „przez żołądek do serca”, i – jak możecie się domyślać – również to co spożywamy może mieć wpływ na naszą ochotę na zbliżenia. Lista produktów, która pozytywnie działa na libido jest bardzo długa. Możecie z niej wybrać najbardziej lubiane przez siebie produkty, których jedzenie sprawi Wam przyjemność.

Zarówno panie, jak i panowie powinni przede wszystkim zadbać, aby w ich diecie nie zabrakło cynku. Niedostateczna ilość tego pierwiastka skutecznie obniża poziom libido u kobiet i mężczyzn. Cynk nazywamy jest również pierwiastkiem miłości. Zwiększa produkcje testosteronu, podkręca produkcję spermy u mężczyzn. Znajdziemy go w kakao, ostrygach, niektórych orzechach, a także wielu innych pokarmach. Koniecznie wprowadźcie większą jego ilość do diety, a szybko zauważycie różnice.

Na zwiększenie apetytu na seks wpłyną również pokarmy bogate w zdrowe tłuszcze i witaminy, jak np. awokado, orzechy, pestki, migdały, a także niektóre warzywa i owoce (seler, banany, brzoskwinie). Jeśli macie problem z libido wprowadźcie do posiłków więcej owoców morza.

Masaż olejkami

Idealną grą wstępną jest oczywiście masaż. Nie tylko pozwala Wam się zrelaksować, ale również może sprawić, że cielesny kontakt z partnerem podkręci Wam apetyt na dalsze zabawy. Aby zwiększyć poziom libido do masażu wprowadźcie olejki eteryczne.

Zwiększeniu ochoty na seks sprzyja uspokajający i odprężający zapach olejku z drzewa sandałowego, a także olejek majerankowy i migdałowy, które w połączeniu mają działanie antydepresyjne i łagodzące.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz