wampiry energetyczne - uzależnienie psychiczne

Wampiry energetyczne atakują …

Relacje międzyludzkie bywają czasem niezwykle skomplikowane, nawet w dobrze na pierwszy rzut oka dogadującej się rodzinie. Z jednymi osobami dogadujemy się znakomicie i chętnie spędzamy z nimi czas, natomiast w przypadku innych najchętniej nie przyznawalibyśmy się do samej znajomości. Szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem jest uczucie znacznego osłabienia psychicznego i fizycznego w kontakcie z niektórymi osobami, które śmiało można nazwać wampirami energetycznymi, żerującymi na ludzkich emocjach – często dokonujących tego w sposób nieświadomy.

Wampiry energetyczne są wszędzie …

Czy zdarzyło Ci się utrzymywać relacje z drugą osobą, która miała destruktywny wpływ na Twoje samopoczucie i zdrowie psychiczne? Jest wielkie prawdopodobieństwo, że padłeś/padłaś ofiarą wampira energetycznego, a możemy go spotkać praktycznie wszędzie. To często przyczajona i niepozorna osoba, mogąca być także członkiem najbliższej rodziny bądź też naszym przyjacielem czy partnerem życiowym. Niepostrzeżenie wkrada się do naszego umysłu i cyklicznie pozbawia nas energii życiowej. Osłabienie psychiczne ma także negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, dlatego czujemy się coraz gorzej – słabsi, coraz słabsi … Uzależnienie emocjonalne od takiej osoby często jest grubą nicią, którą niezwykle ciężko przerwać.

Bądź czujny w trosce o Twoje zdrowie!

Zakamuflowane wampiry energetyczne często w sposób niezauważalny cyklicznie przejmują kontrolę nad naszym umysłem, przez co niepostrzeżenie ucieka z nas energia życiowa. Pierwsze symptomy osłabienia i zmęczenia psychicznego są z reguły przez Nas bagatelizowane i utożsamiane z innymi schorzeniami, co daje owym wampirom kolejną przewagę – działają niepostrzeżenie, szczególnie w początkowym etapie swojej destrukcyjnej działalności.

Czy możemy poznać takiego wampira energetycznego? Przede wszystkim zwracajmy baczną uwagę na osoby, które poznajemy i z którymi przebywamy. Początkowo psychiczny wampir skutecznie ukrywa swoje zamiary, sprawia wrażenie inteligentnego i rozsądnego rozmówcy, gdzie przebywanie z nim jest dla nas przyjemnością. Nadmierne skupianie na sobie uwagi i samej rozmowy powinno dać nam pierwszy sygnał alarmowy – on zaczyna atakować! Im szybciej zareagujemy i zerwiemy znajomość, tym będzie lepiej. Wiemy przecież dokładnie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Często jednak zasłona dymna wykonana przez wampira energetycznego okazuje się skuteczna, przez co stajemy się mniej czujni.

Wampir psychiczny jest z reguły osobą, która często nie ma pojęcia o swoich destrukcyjnych zdolnościach. Pragnie skupiać na sobie całą uwagę ofiary, stawiając swoje potrzeby ponad wszystko. Ustalone dla ogółu społeczeństwa reguły oraz prawa jej nie dotyczą, w jej mniemaniu także nie popełnia ona błędów, dąży także do celu niezależnie od uskutecznianych środków. Gdy coś pójdzie nie po myśli, wówczas bardzo szybko można ją wyprowadzić z równowagi, czego owocem są awantury oraz charakterystyczna niecierpliwość.

To jeszcze nie wszystko …

Pragniemy zwrócić Ci uwagę na osoby, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo interesującymi kompanami. Bądź zawsze czujny/czujna i racjonalnie podchodź do nowych znajomości. Wampiry psychiczne pozbawiają Cię bowiem życiodajnej energii, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. W kolejnej publikacji przybliżymy, w trosce o Ciebie, podział i charakterystykę poszczególnych grup wampirów energetycznych oraz jak się skutecznie przed nimi bronić wykorzystując jego słabe strony – bo takie też ma.

Podobne wpisy