|

On ma mniejszy apetyt na seks – co zrobić?

01Wbrew obiegowej opinii mężczyzna nie zawsze ma ochotę na seks. Bywa, że to właśnie kobieta zabiega o stosunek, a mężczyzna go unika. Kiedy pojawiają się takie sytuacje i co można w ich przypadku zrobić – spróbujemy odpowiedzieć.

Pierwsza faza związku
Na tym etapie obawa przed seksem w przypadku panów jest całkowicie uzasadniona. Mężczyźni najczęściej obawiają się, że się nie sprawdzą. Unikanie zbliżenia wcale nie świadczy więc o chłodnym temperamencie czy braku atrakcyjności partnerki. Rozwiązaniem w takim wypadku jest niewywieranie presji na mężczyźni. Kobieta powinna pokazać mu, że w pełni go akceptuje. Warto podkreślać, że wygląda atrakcyjnie i męsko.

Brak ochoty na seks w pierwszej fazie związku może być także wynikiem nudy. Świeże pary bardzo często są niedopasowane pod względem seksualnym – dogranie się również w łóżku potrzebuje czasu. Z całą pewnością nie warto oburzać się na partnera. Zawsze warto spróbować szczerze porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i zahamowaniach. Rozwiązaniem jest rozmowa o fantazjach erotycznych.

A co, jeśli brak ochoty na seks spowodowany jest obawą przed głębokim zaangażowaniem? Taka sytuacja również może mieć miejsce! Jest to najtrudniejsza z opisanych sytuacji. Kobieta, która się w niej znalazła powinna odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno jest to ten właściwy mężczyzna. Nie warto również o niego zabiegać – to mężczyzna powinien zabiegać o kobietę.

Związek z długim stażem
Związki z długim stażem bardzo często borykają się z problemem braku namiętności. Sytuacja taka pojawia się częściej w związkach udanych, wtedy, kiedy pary nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Wraz z upływem lat mężczyźni wymagają coraz więcej od swoich partnerek, to, co dotychczas sprawiało im przyjemność już ich nie bawi. W takiej sytuacji rozwiązanie jest jedno: trzeba zadbać o nowe bodźce w sypialni.

W związkach z długim stażem typowe jest zmęczenie i stres. Wśród seksuologów pojawiło się nawet pojęcie impotencji biznesowej. Obniżenie libido jest efektem nieustannego stresu i ogromnego tempa życia. W tym wypadku kobieta powinna zadbać o to, aby mężczyzna nieco odpoczął i się zrelaksował. Warto pomyśleć o wspólnym wyjeździe, który zawsze wpływa dobrze na relacje w związku.

Typowe dla związków z długim stażem jest kierowanie związkiem. Mężczyźni, którzy nagle mają mniejszą ochotę na seks przypuszczalnie pragną znaleźć się na czele związku. Brak komfortu w relacji na co dzień przekłada się na życie erotyczne, które nagle odchodzi na drugi plan. Jeżeli wszystkie ważne decyzje podejmowane są przez kobietę, to odmowa seksu może stanowić próbę pokazania, że to właśnie do mężczyzny należy ostatnie słowo. Jakie jest rozwiązanie? Kobieta powinna nieco ustąpić swojemu partnerowi. Niech czasem to właśnie do niego należy decydujące słowo. To właśnie mężczyzna powinien zabłysnąć i pokazać, że również on może dyrygować w związku. Przypuszczalnie wtedy życie erotyczne również się zmieni. Zawsze warto jednak również szczerze porozmawiać. Być może bowiem problem leży gdzie indziej.

Podobne wpisy