Dlaczego nie mam ochoty na seks?

feet-224680_640

Mężczyźni na ogół seksu nie odmawiają. Nieco inaczej jest w przypadku kobiet, które nie zawsze mają na niego ochotę. Z jakiego powodu panie unikają zbliżeń? Co sprawia, że seks przestaje mieć dla nich znaczenie?

Za dużo pracujesz i po prostu jesteś zmęczona

Dzisiaj większość kobiet pracuje. Są one jednak nie tyko aktywne zawodowo, ale także dbają o dom. Nieraz dochodzą do tego dzieci oraz nieustanna potrzeba dokształcania się i własnego rozwoju. W takim wypadku panie mogą czuć się naprawdę zmęczone. Robią wszystko, aby w każdej z ról sprawdzać się jak najlepiej. Jednocześnie pilnują, aby o niczym nie zapomnieć. Mężczyzna po takim ciężkim dniu stawia na seks jako sposób na rozluźnienie i odprężenie. W przypadku kobiet jest jednak nieco inaczej. Kobiety zmęczone nie mają najmniejszej nawet ochoty na seks. Chcą po prostu odpocząć.

Kłopoty

Panie, których głowa zaprzątnięta jest kłopotami (wszystko jedno czy tymi z dziećmi, czy pracą) nie mają ochoty na seks. Duży poziom stresu sprawia, że kobieta nie może się zrelaksować, rozluźnić, w efekcie nie podnieca się odpowiednio. Sprawia to, że pochwa nie będzie gotowa na współżycie. Do tego dochodzi fakt tego, że negatywne emocje bardzo silnie obniżają libido. Na seks po prostu nie ma się najmniejszej nawet ochoty.

Kryzys w związku

Panowie mają to do siebie, że seks traktują jako lekarstwo na problemy w związku. Pokłóciliście się? Twój mężczyzna z pewnością będzie chciał zaciągnąć cię do łóżka. Raczej mogą jednak zapomnieć o tym, że kobieta będzie miała ochotę na zbliżenie. Dla panów nie ma nic złego w tym, że cały dzień nie odzywacie się do siebie, a wieczorem się kochanie. Dla kobiety jest to jednak sytuacja niemożliwa do zaakceptowania. W przypadku kobiet seks nigdy nie jest sposobem na pogodzenie się. Zresztą seksuolodzy radzą, aby seksu nigdy tak nie traktować. Do tego dochodzi fakt, że u kobiet seks i całe podniecenie zaczyna się w głowie. Jeżeli ta obciążona jest negatywnymi emocjami związanymi z kłótnią, konfliktem czy dłuższymi problemami, o seksie nie może być mowy. Aby taką sytuację rozwiązać, należy przede wszystkim zacząć od rozwiązania problemów w związku. Podstawą jest oczywiście rozmowa z partnerem.

Hormony

Kobiety organizm narażony jest na nieustanne wahania hormonów. To one w dużej mierze warunkują to, czy w danej sytuacji kobieta w ogóle ma ochotę na seks. U pań, które dopiero co urodziły dziecko, dochodzi do wzmożonego wydzielania oksytocyny oraz prolaktyny. Hormony koncentrują się na tym, aby pobudzać laktację i stymulować rozwój przywiązania do dziecka, a nie zachęcać do seksu. Panowie powinni sobie uświadomić, że po porodzie przez dłuższy czas z seksu nici. Niektóre kobiety potrzebują nawet około pół roku, aby zdecydować się na ponowne rozpoczęcie współżycia. Z całą pewnością nie należy w tym względzie naciskać. Powinna to być samodzielna decyzja kobiety. Kobiety nie mają ochoty na seks również wtedy, kiedy właśnie wchodzą w drugą połowę cyklu miesiączkowego. W tym wypadku wszystko również rozchodzi się o poziom hormonów.

Podobne wpisy