Fantazja w ruch!

couple-love-bedroom-kissing-large

Snucie wyobrażeń seksualnych to najlepszy sposób na to, aby wzbogacić swoje życie płciowe. W żadnym wypadku nie należy się wstydzić czy bać tego rodzaju zachowań. Warto również uświadomić sobie, że robi to większość kobiet i mężczyzn. Nie wszyscy tylko chcą się do tego otwarcie przyznać.

Co nam to daje?

Wyobraźnia to najlepsza odskocznia do tego, co mamy na co dzień. Nie oznacza to jednak, że seksualne wyobrażenia zastępują nam nieudany seks. One pomagają nam stworzyć seks taki, jakiego naprawdę pragniemy! Życie seksualne każdego z nas zaczyna się nie gdzie indziej, jak właśnie w głowie. Niektórzy specjaliści z tego zakresu zalecają, aby o seksie fantazjować jak najczęściej, otwierając się tym samym na nowe doznania.

Skąd to się bierze?

Erotyczne wizje, które powstają w naszej głowie to swoista mieszanina, która złożona jest z obrazów, które zapamiętaliśmy z oglądanego filmu czy czytanej książki. Wpływ na nie mają również nasze doświadczenia seksualne. Część tego, co widzimy w takich erotycznych wizjach dołożona jest oczywiście przez naszą wyobraźnię. Warto tutaj podkreślić, że każdy człowiek skonstruowany jest jako istota seksualna. Trudno nam więc nie zauważyć seksualnych bodźców. Nasz umysł kumuluje je i początkowo tylko przechowuje. Kiedy jednak zgromadzi ich odpowiednio dużo, przywoła je wtedy, kiedy będzie to konieczne. Najczęściej erotyczne fantazje pojawiają się w trakcie masturbacji. Wiele osób sięga po nie również wtedy, kiedy chce wywołać u siebie podniecenie.

Trzeba jednak powiedzieć, że fantazje wcale nie muszą tak naprawdę oddawać tego, czego chcielibyśmy spróbować. Wiele kobiet wyobraża sobie brutalny, ostry seks, którego tak naprawdę nie chce. Seksuolodzy mówią, że tego typu wyobrażenia to wyraz tego, że kobiety pragną być zdobywane przez mężczyznę. Można tutaj dopatrywać się zmian w modelu męskości i kobiecości. Kobiety po prostu tęsknią za tym, co zdaje się istnieć coraz rzadziej.

Równie często pojawiającą się fantazja jest seks z nieznajomym. Nie oznacza to jednak, że kobieta, która fantazjuje na temat takiego seksu, rzeczywiście chciałaby uprawiać seks z mężczyzną, którego w ogóle nie zna. Jest to raczej wyraz tęsknoty za seksem, którego po prostu brakuje, którego jest za mało.

Fantazje erotyczne to często również doskonały sposób na to, aby zrekompensować sobie to, czego nam brakuje. Często fantazjują osoby, które w ogóle nie uprawiają seksu. W ich przypadku fantazje seksualne to namiastka tego, czego w danej chwili nie mają. Trzeba bowiem wyraźnie powiedzieć, że każdy człowiek potrzebuje seksu. Każdy również dąży do zaspokojenia seksualnego na różne możliwe i aktualnie dostępne mu sposoby. Fantazje seksualne są bezpieczne, nie wymagają żadnych niemoralnych i potępianych społecznie zachowań. Do tego są czymś, co pozostaje znane tylko i wyłącznie nam samym. Nie należy więc obawiać się, że ktoś dowie się o tym, co robimy.

Podsumowanie, czyli nie bój się własnych wyobrażeń!

Fantazje seksualne nie są niczym złym. Mają różne cele, oparte są o różne potrzeby. Zawsze jednak pomagają osiągnąć podniecenie seksualne, a tym samym przekładają się na odprężenie.

Podobne wpisy