Antykoncepcja w męskim wydaniu

Jeśli chodzi o antykoncepcję w tym względzie odpowiedzialność bardzo często spoczywa na partnerce, może wyłączając prezerwatywy, gdzie to partnera zakłada ją na swojego członka. Inne metody – tabletki antykoncepcyjne, spirale, plastry i tym podobne są stosowane przez kobiety. Poniekąd na niej przerzucana jest odpowiedzialność. Według najnowszych badań już w 2017 roku ma pojawić się pigułka antykoncepcyjna dla mężczyzn. Może niedługo to panowie przejmą wiodącą rolę w związku, dotyczącą zapobiegania ciąży w związku. Ciężko określić, czy będzie to dobre rozwiązanie, czy może zupełnie nie przyjmie się na naszym gruncie. Czas pokaże.

Niedawno pojawiła się informacja na temat środka Vasalgel. To on jest odpowiedzialny za spore zamieszanie. Pierwsze testy przeprowadzone były na grupie pawianów i przyniosły zaskakująco dobre rezultaty. Przez pół roku każdy z pawianów miał dostęp do około dziesięciu samic i w tym czasie żadna samica nie została matką. Działanie tego środka zupełnie nie ingeruje w gospodarkę hormonalną. Nie jest tak ingerujący, jak większość środków stosowanych przez kobiety. Vasalgel obejmuje wstrzyknięcie substancji do nasieniowodów, która odpowiedzialna jest za powstrzymanie plemników przed wydostanie się z nasieniowodów mężczyzny. Zastrzyk wymaga jednorazowego zaaplikowania, aby przerwać proces zatrzymywania plemników należy wykonać drugi zastrzyk, który spowoduje, że stan spermy wróci do normy. Poprzez zastrzyk usuwany jest polimer obecny w nasieniowodach.

Produkt zalecany jest mężczyzną w wieku dwadzieścia do trzydziestu lat. Według opinii producentów ta grupa współżyje z wieloma parterkami i faceci mogą się obawiać nieomylności pigułek stosowanych przez kobiety. Miałoby to być dodatkowe zabezpieczenie.

Vasalgel nie jest na rękę koncernom farmaceutycznym, które angażują miliony dolarów w reklamowanie pigułek antykoncepcyjnych dla kobiet. Jednak środek dla mężczyzn tego typu byłby ogromną innowacją na rynku. Jednocześnie może on spowodować spadek niechcianych ciąży. Byłoby to zbawienne również dla kobiecego zdrowia. Pigułki dla kobiet bardzo ingeruje w jej ciało i gospodarkę hormonalną, czasami prowadząc do kłopotów z późniejszym zajściem w ciążę. Vasalgel nie byłby w żaden sposób szkodliwy dla mężczyzn, a zatem poprawiłby zdrowie i kobiet, które uwolnione zostałyby od obowiązku antykoncepcji doustnej. Trudno przewidzieć, jak ten produkt zostanie przyjęty w kontekście kulturowym. Mężczyźni powinni być gotowi na taką ewentualność, jaką jest przejęcie wiodącej odpowiedzialności w zapobieganiu ciąży w związku.

Warto wspomnieć o metodzie, która trwale obciąża mężczyzn, jeśli mowa o zapobieganiu ciąży. Mowa o wazektomii. Najprościej mówiąc jest to nacięcie nasieniowodów tak by plemniki nie dostawały się do spermy. Krąży wiele mitów na temat tego zabiegu, który dla wielu par byłby idealnym rozwiązaniem, ponieważ wazektomia nie ma absolutnie żadnego wpływu na popęd i nasze libido.

Może już niedługo męska forma antykoncepcji będzie jedną z najlepszych opcji zapobiegania niechcianej ciąży.

Podobne wpisy