Wszystko o kobiecych orgazmach

Trwa od kilku sekund do kilku minut, jest tym czego potrzebujemy – ekstazą doznań. Kobiecy orgazm znacznie różni się od męskiego, a tym samym trudniej go osiągnąć, przynajmniej przez pewną część kobiet. Odgrywa rolę emocjonalną – spaja związek, zadowala, rozluźnia, przynosi rozkosz.

Orgazm inaczej nazywany szczytowaniem jest osiągnięciem punktu zupełniego zaspokojenia podczas współżycia. W przypadku kobiet są to Skórcze pochwy i macice, szybsze bicie serca, rumieniec na twarzy, dodatkowo występuje przyspieszony oddech, jak i okrzyki zadowolenia. Eksperci oceniają, że aż dziesięć do piętnastu prostce kobiet nigdy nie przeżyła orgazmu, a aż dziewięćdziesiąt dwa procent wskazało, że choć raz w swoim życiu udawało orgazm. Winę często upatruje się w tym, że mężczyźni nie potrafią właściwie stymulować kobiety, a one nie chcąc ich ranić – udają.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje kobiecego orgazmu – łechtaczkowy i pochwowy. Ten pierwszy trwa krócej, narasta dość szybko i również szybko wygasa. Orgazm pochwowy jest trudniej osiągalny, ale tym samym dłuższy i zdecydowanie bardziej intensywniejszy. Unerwienie pochwy i obecność dwóch strategicznych punktów A i G powinno sprawiać, że orgazm tego typu jest łatwo osiągalny. Jednak tylko trzydzieści procent kobiet zadeklarowało, że kiedykolwiek miało tego rodzaju orgazm. Wymaga on więc pewnej wprawy i od partnerki i od partnera. Orgazm łechtaczkowy do niedawna był jeszcze niedoceniany w takim stopniu, jak być powinien. Jednak dzięki feministkom został wyniesiony na piedestał. Każdy mężczyzna nawet obudzony w środku nocy powinien umieć wskazać, gdzie leży łechtaczka i jak wygląda. Warto docenić ten rodzaj orgazmu, ponieważ nieco łatwiej go osiągnąć. Możemy jeszcze wyróżnić orgazm podczas seksu oralnego. Kobiety wskazują, że ten rodzaj orgazmu różni się od innych. Wpływ ma na to zwinność i delikatność języka partnera, a do tego stymulacja dłonią wnętrza pochwy i punktu G. Jest to przepis na satysfakcjonujący orgazm. Warto chętnie sięgać po taką formę zaspokojenia swojej ukochanej. Warto wspomnieć jeszcze o orgazmie towarzyszącym masturbacji. To naturalne, że kobieta w taki sposób dochodzić szybciej. Nie powinno to stresować żadnego mężczyzny. Masturbacja to najlepszy sposób na rozładowanie napięcia. Kobieta pieszcząc samą siebie skupia się wyłącznie na swoich odczuciach, co przyspiesza orgazm. Dodatkowo wie, co lubi najbardziej i jaki nacisk odpowiada jej najbardziej. Potrafi w stu procentach odczytać swoje potrzeby i zadowolić je. Orgazm podczas seksu analnego jest dla tych, którzy lubią tego typu zabawy. Nadal tego typu stosunek owiany jest tabu i wstydliwością. Te obszary u kobiet charakteryzują się dużym unerwieniem. Warto więc spróbować tego rodzaju stymulacji, gdyż może przynieść niesamowite doznania. Połączone dodatkowo z pieszczotami łechtaczki, mogą zaskoczyć wyjątkowością. Orgazm równoczesny to przeczycie niewyobrażalne wręcz. Nie zdarza się on często, można nawet powiedzieć, że jest rzadkością. To bardzo romantyczne przeżycie, które przypomina wyjście z ciała. Kolejny rodzaj to orgazm wielokrotny, który nie jest, jak często błędnie się uważa, przeżycie wielu orgazmów podczas jednej nocy. Orgazm wielokrotny to seria orgazmów – skurczów, która trwa kilkadziesiąt sekund. To coś w rodzaju multi rozkoszy.

Podobne wpisy