Pierwsza randka – niepisany savoir vivre

savoir-wivre-f27e78888082053e95e68d4af85081fb_ce16a8Idziesz na randkę z tą jedyną, niepowtarzalną, czarującą osobą? Zastanawiasz się, co zrobić, aby wypaść jak najlepiej? Chcesz, aby pierwsza randka nie była ostatnią? Dla zestresowanych poszukujących miłości kilka porad od psychologów. Dzięki nim na pierwszej randce wypadniesz bardzo dobrze!

Primo – nasyć wzrokowca!

Czy tego chcesz, czy nie… prawda jest okrutna. Około trzy czwarte społeczeństwa to wzrokowcy, w związku z tym wygląd naprawdę jest ważny. W początkowym stadium największa siłę rażenia ma atrakcyjność fizyczna i związane z nią cechy. Oczy, włosy, twarz, ubiór, perfumy – to wszystko działa na Twoją korzyść lub niekorzyść. Sylwetka, wzrost, prezencja ogólna. Jednak po kilku minutach wzrokowiec nasyci się i usypia. Coraz bardziej liczy się rozmowa i walory ogólne spotkania.

Secundo – jak konwersować, żeby zaintrygować?

Bardzo istotna jest rozmowa, jej charakter i przebieg. Według badań naukowców kobiety bardzo cenią aktywne zaangażowanie partnera w konwersację. Odczuwają większe zainteresowanie, kiedy:

  • Mężczyzna śmieje się z tego samego, co one i najlepiej zaraz po nich.

  • Mężczyzna dopytuje, jest ciekaw szczegółów ich opowieści.

  • Prawi komplementy i jest pozytywnie usposobiony, okazuje żywe zainteresowanie.

  • Używa słowa „ty”, eksponuje ich ego, stawia je na uprzywilejowanej pozycji.

A jak to wygląda u facetów? Mężczyźni nie lubią, kiedy kobieta „gdyba”. Mówi „może”, „poniekąd”, „tak jakby”. Nie lubią sztucznego, pseudointelektualne nadąsania i braku konkretów w rozmowie. A kiedy iskrzy? Gdy kobieta eksponuje swojego ego, często mówi „ja”, „mnie”. Nie lubią, kiedy wypytuje ich o zbyt wiele.

Tertio – warstwa brzmieniowa

Istotne jest nie tylko to, co mówisz, ale również w jaki sposób to czynisz. Jesteśmy niepoprawnymi czarusiami, ponieważ podczas randek lubimy – często nieświadomie – modyfikować koloryt swojego głosu.

Kiedy kobieta czuje się dobrze na spotkaniu, mówi więcej o sobie. I czyni to głosem wyższym, delikatniejszym, bardziej namiętnym. Kobiecym. Często również podnosi jego głośność i intonację.

Z kolei mężczyzna stara się być bardziej męski. Mówi głosem niższym i głębszym, poważnym, mocnym i stanowczym.

Gdzie i jak na pierwszą randkę?

Gdzie Polacy lubią chodzić na pierwszą randkę? I jaki stosują wówczas dress code? Według badań psychologów dobrym miejscem na pierwszą randkę (ponad 50% wskazań) jest kawiarnia lub pub. Mężczyźni zazwyczaj ubierają dżinsy i sportową koszulę. Kobiety natomiast sukienkę lub spódnicę z naturalnych tkanin. Delikatna elegancja. Styliści polecają też uzupełnić ubiór charakterystycznym elementem – wyrazistym krawatem lub ładną torebką.

Co trzecia osoba wybiera na pierwszą randkę park lub zoo. Tutaj doskonale sprawdzi się tak zwana elegancja sportowa. Paniom polecamy ramoneskę w połączeniu z bluzą sportową i tregginsami. Lub tiulowa spódnica plus sportowe buty. Mężczyźni często zakładają designerskie T-shirty i klasyczne jeansy.

10% randkujących wybiera restaurację. Tutaj już obowiązuje strój elegancki. Najlepiej elegancka sukienka i marynarka, a dla Panów garnitur. Miejsce zobowiązuje.

Podobne wpisy