Jak i o czym rozmawiać z kobietą?

girl-1287167_1280Warto uświadomić sobie to, że kobieta na pierwszej randce lub w ogóle w początkowej fazie rozmowy (tuż po podejściu) nie będzie zamierzała słuchać pytań, które notorycznie się powtarzają w stylu – skąd jesteś? Ile masz lat? itp. Należy pomyśleć o tym ile to już razy kobieta w ciągu jednego dnia dostawała tego typu pytań. Kolejny facet, który będzie chciał z nią rozmawiać w taki sposób będzie dla niej nudny a ona najprawdopodobniej będzie chciała go spławić klasycznymi tekstami – mam chłopaka, jestem zajęcia.

Rozmowa z płcią piękną powinna przede wszystkim odbywać się o swoich zainteresowaniach i pasjach po to właśnie aby wzbudzić w kobiecie pełne skupienie i koncentrację. Z pewnością kobieta wolała będzie porozmawiać z facetem, który ma coś do opowiedzenia o swoich pasjach np. lubi podróżować w najbardziej odległe miejsce a w lecie uprawiać sporty ekstremalne np. flashboard itp. W czasie rozmowy z kobietą powinna następować ekspresja i fascynacja. Pogawędka powinna odbywać się szczerze, sympatycznie i w sposób naturalny.

Lista tematów, która powinna być dla interesująca dla kobiet to np. hobby, pasje, podróże, muzyka, film, moda, jedzenie a na samym końcu coś o czym kobiety prawdopodobnie lubią najbardziej rozmawiać to szeroko pojęte relacje damsko-męskie i emocje z nimi związane. Warto uświadomić sobie to, że na ,,babskich” spotkaniach dziewczyny bardzo często poruszają tematy związane z innymi osobami, że np. Kaśka zerwała itp. Facet, który ma wiedzę na temat listy tematów będzie w dobrym punkcie do tego aby poruszyć jakiś temat z płcią przeciwną.

Należy sobie uświadomić to, że istnieją także tematy, które to kobieta w żaden sposób nie chciałaby z nami poruszać. Do nich na pewno należy zaliczać politykę, religię, swoich ex. Facet spośród tych dwóch list powinien się jednak decydować na te pierwsze ponieważ są bardziej elastyczne i istnieję szansa na to, że będą potrafiły zaciekawić kobietę.

Rozmowa z płcią przeciwną powinna odbywać się na zasadzie gestów i gry werbalnej. Należy uświadomić sobie to, że nasz przekaz jako słowa to jedynie 7% a ton głosu to 38% a mówiąc o sygnałach niewerbalnych należy powiedzieć w tym przypadku o 55%. Warto sobie uświadomić to, że czasem ważniejsze jest to w jaki sposób coś mówimy a nie samą treść naszego przekazu. Kobiety to mistrzynie w odczytywanie mowy ciała. Z tego powodu mężczyzna powinien pokazywać swoją otwartą i pewną siebie wartość.

Facet powinien posiadać taką świadomości, że rozmowa z kobietą to żaden wywiad. Warto uświadomić sobie także to aby nie zadawać kobiecie jedynie pytań bądź opowiadać tylko o sobie. Z tego powodu kobieta niestety może nas odbierać nas jak byśmy byli zadufani w sobie. To niestety nie jest dobry sposób do nawiązywania odpowiednich relacji z płcią piękną. Rozmowę warto sprowadzić najlepiej do wspólnych pasji. Jeśli kobieta lubi podróże podobnie jak my to starać się będziemy toczyć dalsze dyskusję na temat np. najlepszej wycieczki w Polsce lub za granicę.

Aby kobieta chciała rozmawiać z mężczyzna tak w zasadzie nie potrzeba wiele. Najważniejsze jest to aby dobrać odpowiedni temat. Starać się go odpowiednio przeprowadzić. Nie robić tego na zasadzie pytanie i odpowiedź w stylu np. ulubiony kolor, najlepszy film. Zamiast tego facet powinien się wysilić i powiedzieć – słuchaj ostatnio oglądałem w telewizji niesamowity film komediowy a Ty mi wyglądasz na uśmiechniętą i pełną życia kobietą także powinnaś go widzieć. Warto w taki sposób szukać jakiegoś punktu zaczepienia po to aby rozmowa rozwijała się w jak najbardziej naturalny sposób uświadamiając kobiecie o tym, że ten gość nie będzie kolejnym głupkiem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz