|

Interpretacja kobiecych gestów

 

eyes-of--1439490-mMyślisz, że mężczyzna Cię nie słucha? Ależ robi to – często jednak podświadomie interpretując bardziej kobiecą mowę ciała, niż jej słowa. Przykładowo, w towarzystwie mężczyzny kobieta bardzo często obraca w palcach przedmioty mające opływowy kształt. Może być to nóżka kieliszka bądź papieros. Dlaczego tak się dzieje? O ile panie z reguły nie zdają sobie z tego sprawy, ich partnerzy świetnie to wiedzą! I interpretują to w sposób, który niejedną panią mógłby przyprawić o mocny zawrót głowy. Jak to możliwe, by płcie różniły się aż tak bardzo?

 

Kontakt z płcią przeciwną

Mężczyźni łatwiej radzą sobie z odczytywaniem sygnałów niewerbalnych innych mężczyzn. Jest to związane z mniejszą aktywnością ośrodka mózgu odpowiedzialnego za odczuwanie emocji w sytuacji, w której panowie rozmawiają z przedstawicielkami płci przeciwnej. W trakcie jednego z badań, w którym mężczyźni przypatrywali się zdjęciom obu płci, zdjęcia kobiet sprawiały, że mieli oni większe trudności z opisywaniem ich stanu emocjonalnego. Mieli również aktywne zupełnie inne obszary mózgowe niż w sytuacji, w której patrzyli na oczy innych mężczyzn. Panowie bardzo źle wyczuwają kobiece stany psychiczne – znacznie większe znaczenie przypisują bowiem faktom oraz konkretom. Możliwe, że to właśnie w tym tkwi problem związany z damsko-męską komunikacją. Dla mężczyzn może być to prawdziwa wymówka – skoro naturalnie są zaprogramowani na „nieprawidłowe” rozumienie kobiecego stanu, to przecież nikt nie powinien mieć do nich o to pretensji. Tymczasem wiele sporów w związkach związane jest właśnie z tym – że mężczyzna nie zauważył, iż jego kobieta nie jest w nastroju. Tutaj z pomocą przychodzą nam inne badania, które odbierają mężczyznom prawo do tłumaczenia się swoją naturą. Jak się bowiem okazuje, to właśnie panowie, zdecydowanie lepiej w porównaniu do swoich kobiet, potrafią rozpoznać emocję złości oraz gniewu. Nie mogą zatem udawać, że nie zauważyli tego, że jesteśmy na nich naprawdę wściekłe.

 

Kilka kobiecych sztuczek

 

Mężczyźni w sposób zaskakujący dla kobiet mogą odbierać niektóre sygnały. Kobieta może, na przykład, posmarować usta błyszczykiem po to, by wyglądały bardziej atrakcyjnie – dla mężczyzny otwarte i nieco wilgotne usta to symbol żeńskich genitaliów. Więcej – kiedy kobieta obraca w ręce przedmiot o opływowym kształcie, wówczas panowie wyobrażają sobie, że dokładnie to samo robi ona z czymś zupełnie innym. Co gorsza, są święcie przekonani o tym, ze kobiety celowo wykorzystują te wszystkie sztuczki. Niektórzy w sposób erotyczny interpretują nawet zabawę butem (dla kobiet to często reakcja na postępujące znudzenie, dla mężczyzn – symbol seksu). Tak naprawdę panowie są w stanie we wszystkim zobaczyć jakąś czynność erotyczną. Mówi się, że głodnemu chleb na myśli – całkiem możliwe, że intencje kobiet były zupełnie inne, jednakże spragnieni kontaktu erotycznego mężczyźni są w stanie ujrzeć w każdej rzeczy erotyczny podtekst. Wystarczy przyjrzeć się także ich językowi ciała – kiedy chcą wyglądać atrakcyjniej, wciągają brzuch i prostują się, następnie wypinają do przodu klatkę piersiową. Kiedy ich celem jest podkreślenie intymnych bogactw – wówczas wtykają kciuki za pasek u spodni. Następnym razem, kiedy będziesz rozmawiała z jakimkolwiek mężczyzną – zwróć uwagę, czy przypadkiem tego przy tobie nie robi!

 

Dobra wiadomość

 

Z tego tekstu kobiety mogą wyciągnąć wiele dobrego i przydatnego dla siebie. Nic nie ma większego znaczenia niż wiedza praktyczna! Zrozumienie męskiej konwencji interpretacji poszczególnych znaków jest kluczem do tego, by nieco pomanipulować męską wyobraźnią – tym razem już specjalnie. Wszystkie wymienione gesty, zastosowane w odpowiedniej sytuacji, mogą wywrzeć naprawdę ciekawe wrażenie. Chcesz nakierować rozmowę na odpowiednie tory? Sprawić, by siedzący przed tobą mężczyzna miał spore trudności w panowaniu nad sobą i nie mógłby się skupić na niczym innym? Teraz już wiesz, że nie do końca ważne jest to, co mówisz – ale, jak się przy tym zachowujesz.

 

Podobne wpisy