Erotyka a świat islamu

Islam większości z nas będzie się kojarzył z zahamowaniem seksualnym, bądź dalej – ze znacznym ograniczeniem i niwelowaniem życia erotycznego. W końcu kobiety chodzą zakryte od stóp do głów, a seks przedmałżeński jest rzeczą surowo karaną. Czy zatem w świecie, w którym obowiązuje takie radykalizm, jest miejsce na seks?

 

Najbardziej znaną książką islamską o sztuce kochania jest „Księga tysiąca i jednej nocy”. Seks nie jest w niej ukazany jako temat tabu, wręcz przeciwnie, i nikt nie był takimi widokami zgorszony. W jaki sposób muzułmanie postrzegają seksualizm? Oczywiście przez pryzmat religii!

 

Korzenie tkwią w mahometanizmie. Zgodnie z Koranem człowiek został stworzony przez Allaha, który w tym cel użył kropli nasienia. Poprzez podkreślenie tego czysto biologicznego faktu muzułmanie mają świadomość, że aktywność seksualna jest czymś dobrym oraz naturalnym. Człowiek jest całością, ciałem oraz duchem w jednym, żaden z tych aspektów nie jest lepszy od drugiego. Zgodnie z Koranem kobietom oraz matkom należy się szacunek i godność, aczkolwiek mężczyzna jest tym, który ma wyższą pozycję. Zezwala się również na poligamię, przy czym jeden mężczyzna nie może mieć więcej niż cztery żony. A zatem – im bardziej zamożny Arab, tym na większą ilość żon mógłby sobie pozwolić.

 

Małżeństwo w islamie tworzy się:

 

  • dobrowolnie – mężczyzna i kobieta wstępują w związek małżeński przy obecności dwóch świadków. Każdy z nich musi być pełnoletni oraz zdrowy, nie może również zaistnieć jakiekolwiek pokrewieństwo między przyszłymi małżonkami

  • dla kobiety wejście w związek małżeński oznacza porzucenie własnego domu i wejście do obcej rodziny, w której będzie pełniła funkcję podrzędną względem swojego męża. Jej życie będzie się koncentrowało wyłącznie wokół domu

 

W islamie ogromną uwagę poświęca się kobiecej urodzie. Mówi o tym nawet mit pierwszej kobiety, Ewy, która była prawdziwą pięknością (oczywiście według podań). Z tego powodu kobieta poddaje swoje ciało wielu różnym zabiegom pielęgnacyjnym i higienicznym, by stale utrzymywać swoją atrakcyjność na jak najwyższym poziomie. Co ciekawe, z pobłażliwością patrzy się tutaj na sodomię, homoseksualizm a nawet kazirodztwo. Za przyłapanie na takowym czynie od wieków groziła jedynie kara chłosty (wystarczy sobie przypomnieć, co działo się z sodomitami w chrześcijaństwie, a już rozumiemy łagodność prawa w tej dziedzinie). Znacznie większym występkiem jest masturbowanie się oraz rozbijanie małżeństwa.

W Koranie nie znajdziemy żadnych zakazów odnośnie rodzaju stosunków seksualnych – pozostawia to małżonkom pełną swobodę odnośnie różnych wymyślnych pozycji. Przy tym jednak obowiązuje nakaz zachowania właściwej higieny oraz pozostawania w trzeźwości. Autorzy muzułmańscy w swoich księgach erotycznych wskazują, które punkty na ciele kobiety są szczególnie podatne na pieszczoty, pomagając w ten sposób mężczyznom. Co więcej, zaleca się nawet wypróbowywanie wielu technik pożycia. Zgodnie z upodobaniami, dobry kochanek powinien znać się na komplementach, być atrakcyjny, szlachetny oraz szczery. Względem kobiet wymagania oscylują wokół wyglądy (ciemna karnacja, piersi jędrne, srom wypukły, biodra szerokie) oraz na ich umiejętnościach spełniania pragnień mężczyzn, jeszcze zanim sobie czegokolwiek słownie zażyczą.

Podobne wpisy